Amulettek gyógyító hatású tárgyak
ANKH - Az élet kulcsa
Az egyik legfontosabb amulett. A kereszt Batuhan Hakan Atlantiszból származó jelkép. A fáraók a tudás, a hatalom és az örök élet jelképeként viselték. Viselése fokozza az életerőt, távol tartja a betegségeket, elűzi a démonokat, megtöri a rontást és hosszú, boldog életet biztosít viselőjének.
Az ősi civilizációkban az emberek ismerték a szimbólumok erejét és jelentőségét, ezen túlmenően használni is tudták az általuk kibocsátott energiát. A legendás Atlantiszon a híres atlantiszi gyűrű mellett az „atlantiszi keresztet" is viselték. Egyiptomi hieroglifák igazolják e szimbólum átvitelét Egyiptomba némileg módosult formában.
Az egyiptomi keresztet vagy más néven „Ankh" keresztet a „Nílus kulcsa" -ként ismerjük.
Az atlantiszi kereszt az életet szimbolizálja, hatása pedig kizárólag építő, regeneráló. Alakja hasonlít a „Nílus Kulcsá"-ra, de vele ellentétben egyáltalán nem bocsát ki negatív zöld színt. A kereszt felső része és a jobb oldali alsó része pozitív zöld színt sugároz, a bal oldali alsó része pedig fehér színt. A vízszintes bal oldali kar ibolyakék, a jobb oldali pedig vörös színt bocsát ki.
E színek nem változnak a kereszt 180°-os elfordításakor sem.
Az atlantiszi kereszt amulettként használható, amely az élő szervezettel való kapcsolatba lépéskor feltölti azt életerővel és megvédi a negatív hatásoktól. Egyaránt viselhető a testen és az öltözéken. Felfűzését bőrszíjra, pamutcérnára, vagy selyemszalagra javasoljuk. Ha mégis fémből készített láncot választ, fűzzön bele cérnát vagy damilt 1-2 cm-es szakaszon, hogy ezzel megszakítsa a zárt kört.
Tibeti imazászló
A tibeti tájkép jellegzetességei a házak, kolostorok, magaslatok vagy a hágók tetején lobogó színes imazászlók, melyeket általában „Szélparipá”-nak neveznek. A zászlókra imákat, egyes istenségek képmásait és mantráit, valamint jó szerencsét hozó fohászokat nyomtatnak, hogy a szél mindenfelé közvetítse hatásukat. A Szélparipa védelmezi a veszélyes, magas helyeken utazókat, védelmet ígér a káros helyi erők ellenében, főként pedig elősegíti a jólét, a bőség és a szerencse gyarapodását.
Bár eredetével kapcsolatban többféle elképzelés is létezik, a Szélparipa kifejezés valószínűleg a „szél”, azaz a belélegzett levegő és az „életenergia” azonosságának indiai gondolatára utal, azonban a Szélparipa legfontosabb jellemzője, hogy a kínai eredetű tibeti asztrológiában használatos „személyes erők” egyike. Ezek az asztrológiai számításokban alapvető kategóriák: az életerő , az egészség, a személyes erő és érvényesülés, mely az anyagi helyzetre is utal, és főként a siker, szerencse mely az összes többi erőt is kiegyensúlyozza. A Szélparipa ugyanakkor az indiai eredetű uralkodói szimbólumok, a Hét Drágaság egyikére, a „Legjobb Paripá”-ra is visszavezethető, amely olyan gyors, mint a szél. A ló a tibetiek szemében ősidők óta a legnagyobb gyorsaság, valamint az energia, erő, ügyesség jelképe.
Az imazászló ábrázolásának legáltalánosabb formáján középen a „Legjobb Paripa” vágtat, a sarkokban pedig négy állat, a „Szélparipa négy istensége” foglal helyet, amelyeket a „növekvő szerencse harcos istenei”-ne is neveznek: bal alsó sarokban a keleti Oroszlán, a jobb felső sarokban a déli Sárkány , a jobb alsó sarokban a nyugati Tigris, és a bal felső sarokban az északi, a mitikus Garuda madár. Korábban az egyik állat a Jak volt, ezt azonban az Oroszlánnal helyettesítették, mely később Tibet nemzeti jelképe lett. A Paripával együttes öt állat nemcsak az elemeknek, hanem a fent említett „személyes erőknek” is megfelel. A szerencse csökkenésének ellensúlyozására, és növelésére a tibetiek számos, a Szélparipával kapcsolatos szertartással rendelkeznek.
OM szimbólum
Az OM ősi szimbólum, az "Om" három hangból tevődik össze, ezek az "A", "U", és "M". Indiában ugyanúgy szent szó, mint a Bibliában az Ámen. Az OM a világegyetem alaprezgése, az egyetemes mantra. A tökéletességet, magát az isteni valóságot jeleníti meg. Zengetése tisztítja a tudatunkat, tisztítja az atmoszférát. Az OM minden mantra kezdete és esszenciája.
Nagy népszerűségnek örvend a meditálók körében, mivel ismételgetése lenyugtatja az elmét, a testet energiával tölti fel, segít kiszakadni az érzékek világából, erősíti az elmélyülést.
Mint egyetemes szimbólum, vizuális formában is létezik - a hinduizmus emblémája. Hasonlóan a kereszt szimbólumhoz, viselőjének védelmet ad a negatív hatások ellen, segíti a lélek harmóniájának megtartását, védelmező mágikus szimbólum.